شبنم شمع
قالب وبلاگ
نويسندگان
لینک های مفید

بلوتوث Bluetooth

Bluetooth 1. چیست؟ بلوتوس ابتدا در آمریکا مورد توجه قرار نگرفت ولی بتدریج متداول شد،بلوتوس در نوت بوک ها و PDA مخصوص در تلفن های همراه این امکان را می دهد که بدون سیم حجم کوچکی از اطلاعات را در فاصله کوتاهی رد و بدل کند، بلوتوس در حال رقابت با یک تکنولوژی بیسیم جدید به اسم Ultra widedand یا Uwb است،که Data را با سرعت 980 مگابایت حمل می کند در حالی که بلوتوس سرعتی با 721 کیلو بایت در ثانیه دارد.

2. چه کسی
Bluetooth تلفن شما را کنترل می کند؟
محققان روش جدیدی را ابداء کردند که می تواند به مبایل شما حمله کنند حتی اگر نرم افزارهای امنیتی مبایل شما روشن باشد.اجرای این تکنیک شبیه تکنیکی هست که سال پیش توسط یک شرکت امنیتی به نام
oil white house توزیع شد. این تکنیک به attacker اجازه می دهد که به بلتوس یک تلفن وصل شود و بدون اجازه خواستن در هنگامی که ارتباط برقرار می شود حمله کننده می تواندتلفن شما را هدف قرار دهد و به اطلاعات مبایل شما دسترسی داشته باشد و حتی اگر شخص مبایل خودش را به یک Device دیگر وصل کند شخص حمله کننده بر اطلاعات رد و بدل شده کنترل کامل خواهد داشت. روش اصلی و معمول برای وصل شدن به یک Device از حمله کننده استفاده از یک Pin که می خواهد که باعث زوج شدن دو دستگاه شود، می باشد. روش های قبلی مدتی طول می کشد که حمله کننده بتواند Device pin هدف را پیدا کند که این زمان بسته به تعداد کراکتری که شخص به عنوان Pin تعیین کرده متغیر است. ولی روش جدید اجرا شده فقط 6 % تا 3 % ثانیه برای 4 تا digit طول می کشد.

3-
while house به دارندگان تلفن همراه توصیه می کند یک چیت با حداکثر تعداد کراکتر انتخاب کنند مثلا بر اساس این روش جدید یک pin 6 رقمی که فقط 10 ثانیه برای حمله کننده زمان طول می کشد که آن را crack کند ولی یک 10 رقمی شاید یک هفته طول بکشد تا بشه ان را پیدا کرد. ولی شاید بعضی از تلفن ها اجازه انتخاب بیشتر از 4 رقم را به user ندهند.


ادامه مطلب
[ جمعه ٢٩ اردیبهشت ۱۳۸٥ ] [ ٩:٤۳ ‎ب.ظ ] [ شبنم محمدی ]

درباره وبلاگ

فردای من و تو، به از این بار گران است/ ای دوست، فقط شبنم تو دل نگران است/ اینجانب شبنم محمدی متولد سوم تیر ماه یک هزار و سیصد و شصت و چهار خورشیدی ساعت هشت شب در شهر کرمان دیده به جهان گشودم.
موضوعات وب
 
آرشيو مطالب
صفحات دیگر
لینک های مفید
امکانات وب