شبنم شمع
قالب وبلاگ
نويسندگان
لینک های مفید

کلمپه (Kolompeh):

در تحقیق و تفحص در فرهنگ اصیل و بومی، نحوه تغذیه و تنوع غذایی منطقه مورد پژوهش اهمیت ویژه ای دارد. کرمان نیز طبق آداب و رسوم و موقعیت خاص خود تنوع خوراک دارد که یکی از شاخه های آن مربوط به شیرینی پزی است تا آن حد که یکی از ویژگی های بارز یک خانم خانه دار و کدبانو آشنایی به فن شیرینی پزی است.

 

انواع شیرینی های سنتی کرمان شامل:

کلمپه، کماچ سهن، خرمابریز، شیرینی خانگی پر ریز و نان چرخی، حاج بادام و پسته و نارگیل، سوهان زرندی، پفک، قطاب، رنگینک و برشتوک است. کلمپه دو نوع است: معمولی و شکری

 مواد لازم کلمپه معمولی

 

آرد یک کیلو، روغن جامد نیم کیلو، شیر یک لیوان، پودر کیک (بیکینگ پودر) یک پیمانه، خرمای چرخ شده بدون هسته مخلوط با قلمفور و بادیون طرز پخت روغن را آب می کنیم و با شیر و بیکینگ پودر مخلوط می نماییم و آرد را به آن میافزاییم. 30 دقیقه وقت لازم است تا خمیر جا بیفتد. آنگاه خرمای مخلوط شده را به صورت گلوله درمی آوریم به اندازه ای که هر کیلو هفتاد عدد شود و خمیر را کف دست و گلوله خرما را بین آن می گذاریم به طوری که خمیر دور خرما را کاملاً بپوشاند. حال با قالب روی آن می زنیم تا حدی که ضخامت کلمپه ها یک اندازه شود. در آخر برای زیبایی می توانیم دورش را بپیچیم و روی آن کمی مغز پسته بپاشیم و در فر 300 تا 350 درجه بپزیم.مواد لازم کلمپه شکری (شیرینی سنتی کرمانی) آرد یک کیلو، شیر یک لیوان، زرده تخم مرغ 3 عدد، شکر ساییده 500 گرم، بیکینگ پودر یک قاشق مرباخوری، جوش شیرین یک قاشق مربا خوری، روغن 500 گرم، خرما مخلوط با قلمفور و بادیون (رازیانه).

 

 

طرز پخت

آرد را کم کم به روغن اضافه می کنیم تا نرم و یک دست شود سپس زرده را با شکر می ساییم و شیر و جوش شیرین و بیکن پودر را مخلوط می کنیم و در آخر دو محصول فوق را با یکدیگر می افزاییم. باید توجه داشته باشیم که خمیر به دست آمده را زیاد به هم نزنیم. زیرا در این صورت خمیر کشدار و سفت می شود. خمیر به دست آمده را با وردنه پهن می کنیم و با قالب گرد در می آوریم و بین دو خمیر خرما می گذاریم و دو لبه آن را به هم می آوریم و در آخر با ورقه های چوبی چاپ می زنیم و در فر 400 درجه می پزیم.


ادامه مطلب
[ چهارشنبه ٤ امرداد ۱۳۸٥ ] [ ٥:٥٥ ‎ب.ظ ] [ شبنم محمدی ]

درباره وبلاگ

فردای من و تو، به از این بار گران است/ ای دوست، فقط شبنم تو دل نگران است/ اینجانب شبنم محمدی متولد سوم تیر ماه یک هزار و سیصد و شصت و چهار خورشیدی ساعت هشت شب در شهر کرمان دیده به جهان گشودم.
موضوعات وب
 
آرشيو مطالب
صفحات دیگر
لینک های مفید
امکانات وب